Sztojka Erik nyolc gólt vágott a hétvégén

Összefoglalónkban az országos harmadosztályban szereplő csapatoktól a megyei másodosztályig mindent megtalálhatnak az utánpótlásról.

Gyorsan szeretnél értesülni a focivilág híreiről? Csatlakozz hozzánk facebookon! Klikk.

A hétvégén és hétfőn is pályán voltak a megyénk csapatai. Az országos utánpótlás harmadosztályában az U19-es mezőnyben a Tatabánya magabiztosan tudott nyerni hazai pályán, ám az U17-es alakulat vereséget szenvedett egy szoros találkozón. A C jelű csoportban már több sikerélménye volt megyei csapatainknak. A 19 év alattiaknál a Komárom egy döntetlent ért el az Ikarus ellen, a Dorog pedig kikapott a fővárosban, ám az U17-ben az Esztergom és a Komárom is magabiztosan nyert, míg a Dorog egy pontot szállított haza.

III. osztály, Közép-A, U19, 2. forduló

Tatabánya TFCE–Gerrzo KFT. 4-0.
Gólszerzők: Mészáros (60.), Somogyi (71.), Králl (83.), Zöld (90.).

III. osztály, Közép-A, U17, 2. forduló

Tatabánya TFCE–Gerrzo KFT. 3-4.
Gólszerzők: Süvegh (10.), Nagy T. (56., 87.), illetve Szabó (37., 60.), Borhi (43.), Papp (57.).

III. osztály, Közép-C, U19, 2. forduló

Komárom VSE–Ikarus BSE 1-1.
Gólszerzők: Büki (35.), illetve Hegyi (56.).

Airnergy FC-Dorogi FC 3-2.
Gólszerzők: Balázs (47.), Göncző (61.), Dévényi (70.), illetve Janusz (14.), Hamza (22.).

III. osztály, Közép-C, U17, 2. forduló

Dunakanyar SE–FC Esztergom 0-3.
Gólszerzők: Klátyik (10.), Ránits (19.), Braun (44.).

Komárom VSE–Ikarus BSE 4-1.
Gólszerzők: Maksimchuk (48., 54., 68.), Kiss A. (79.), illetve Puskás (11.).

Airnergy FC–Dorogi FC 1-1.
Gólszerzők: Várkonyi (84.), illetve Manger (55.).

A megyei utánpótlás U19-es korcsoportjában a Kecskéd már három góllal ment a Vértessomló ellen, ám kapusuk kiállítása miatt emberhátrányba kerültek, így a Vértessomló egyenlíteni tudott. A forduló kiütését a Tokod mutatta be, 17 gólt vertek a tíz emberrel kiálló Ácsnak, Sztojka Erik egymagában nyolc(!) találatot jegyzett. A Koppánymonostor és az Oroszlány nem bírt egymással (ahogy a felnőttek sem), míg a Zsámbék magabiztosan verte a Sárisápot. A Nagyigmánd is hatot lőtt, ám az eteiektől három embert is kiállított a játékvezető a meccs végére. Az újonc Bokod – több 16, 17 évessel a fedélzeten – egy szoros meccsen fektette két vállra a Vértesszőlőst, míg a címvédő Tata otthon nyert a Bábolna ellen.

Atlasz Geodézia, Megyei I. osztály, U19, 5. forduló

Wati Kecskéd KSK–Vértessomlói KSK 3-3.
Gólszerzők: Stefán (7.), Péter (25.), Lengyel (48.), illetve Menyhárt (64.), Darók-Székelyhidy (70.), Murányi (72.). Kiállítva: Maronga (62., Kecskéd).

Tokod SE–Ácsi Kinizsi SC 17-1.
Gólszerzők: Pokorny (5., 63.), Tóth B. (19., 21., 35.), Sztojka (24., 25., 33., 43., 56., 76., 80., 84.), Cauxeiro (34.), Lakatos (41., 60.), Tóth I. J. (42.), illetve Ponty (69.).

Koppánymonostori SE–­­ OBSK Oroszlány 1-1. Gólszerzők:
Kerekes M. (60.), illetve Juhász (85.).

Zsámbéki SK–Sárisápi BSE 6-3.
Gólszerzők: Pataki (10., 17.), Kállay (50.), Billege (52.), Ficsor (70., öngól), Haupt (80.), illetve Somodi (6.), Fluxa M. (33.), Diószegi (59.).

Nagyigmándi KSK–Etei SE 6-1.
Gólszerzők: Rózsás (12., 54., 81., 84.), Horváth Z. (17.), Patonai (78.), illetve Proceller M. J. (5.).
Kiállítva: Dávid (52.), Rigó (76.), Proceller K. (85.) – mindannyian Ete.

Bokod Trainsintertop–Vértesszőlősi SE 3-2.
Gólszerzők: Fábián (7.), Herceg (23.), Csendes (89.), illetve Bánhidai (10.), Farkas Z. (23.).

Tatai AC–Bábolnai SE 3-0.
Gólszerzők: Lázár (29.), Koronczi (37.), Sziranidisz (47.).

A másodosztályban a címvédő Ászár magára talált, magabiztos győzelmet arattak otthon az újonc Csolnok ellen. A Vértesi Erőmű 30 perc alatt eldöntötte a három pont sorsát a Tardos ellen, a Bakonysárkány pedig a találkozó utolsó harminc percében lőtt ötöt Gyermelyen. A Kocs és a Piliscsév hazai pályán diadalmaskodott, a Szomód pedig egyenesen kiütötte a Banát. A Felsőgalla úgy kapott ki, hogy három perc alatt kapott három gólt a mocsaiaktól. A Környe egy szoros meccsen tudta legyőzni a Szomódot, Páter két perc alatt kettőt is lőtt.

Eurotrade Megyei II. osztály, U19, 5. forduló

Ászár KSE–Csolnoki SZSE 5-2.
Gólszerzők: Palotás (6., 11.), Sáhó (43., 66.), Hullám (62.), illetve Farkas M. (38., 70.).

Vértesi Erőmű SE–Tardosi FC 4-0.
Gólszerzők: Csaplár (3., 20.), Halász-Tai (28.), Halász (88.).

Gyermely–Bakonysárkányi SE 2-7.
Gólszerzők: Hullár (5.), Tóth Sz. (27.), illetve Sütő (1., 76., 83.), Rakita (16.), Pirsli (63., 65., 85.).

Kocs KSE–Bakonyszombathely KSE 5-2. Gólszerzők: Daróczi (6.), Bognár (30., 48.), Morvai (50., öngól),
Vajda (74.), illetve Vass Gy. (46., 68.).

TÉG-Felsőgalla–Mocsa KSE 0-3.
Gólszerzők: Gorzsás (59., 61.), Balog (60.).

Piliscsévi SE–Süttői SC 3-2.
Gólszerzők: Kucsera (4.), Klányi (37., 53.), illetve Kerékgyártó (20.), Ölveczky (82.).

Barnul-Szomód SE–Banai KSK 10-0.
Gólszerzők: Szabó N. (4., 35., 54., 83.), Tímár L. (21., 51., 70., 85.), Vajas (65.), Sáhó (71.).

Környe SE–Pilismarót SC 2-1.
Gólszerzők: Páter (23., 24.), illetve Bálint (56.).

Ha tetszett a cikk, csatlakozz facebook oldalunkhoz ezen a linken!

Gyorsan szeretnél értesülni a Rangadó híreiről? Csatlakozz hozzánk! Eredmények, interjúk, átigazolási hírek első kézből.